Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoce 2007 - první prožité

Bylo to pro mne velké překvapení, plno nových zážitků - stromeček, světýlka, dárečky, zpívání koled a rodiče nastrojený :-)

 

Obrazek

 

Už ráno po vyspání jsme se nasnídali - já měl mlíčko od maminky a pak vyrazili autem do lesa ke krmelci. Byl jsem ještě malý atak jsem náročnou cestu lesem a sněhem prospal, ani nevím, že rodiče dali do krmele kaštany a jablíčka pro zvířátka. Naštěstí to taťka všechno dokumentoval na kameru, takže si to mohu kdykoliv prohlédnout. Po příjezdu domů jsme se najedli a já si hrál zatímco mamka chystala štědrovečerní hostinu. Po chutné večeři se najednou ozval zvoneček a já nevěděl co mne čeká a tak jsem byl trochu přepadlý. Rodiče přede mne kladli pořád nějaké dárky a já nevěděl co s nimi, ale když se tam objevilo autíčko - byl jsem šťastný. Nakonec jsem z toho všeho byl tak unavený, že jsem v sedm hodin usnul vyčerpáním, ale druhý den jsem si hrál a radoval se z nových hraček.

 

Vánoce 2008 - druhé prožité

    Den jako každý jiný, ráno jsme se vzbudili, nasnídali a jeli popřát babičce k svátku. I přesto, že bylo venku nestálé počasí, jsme vyrazili ke krmelci do lidových sadů. Mamka mi dala pláštěnku a taťka mě vzal do krosny a hurá za zvířátky. Bylo to pro mne něco nového, poprvé jsem viděl krmelec (prázdný-atak jsem ho s rodiči naplnil po okraj kaštany, chlebem a jablky). škoda je, že se okolo nikde nikdo neukázal :-( Po příjezdu domů jsem snědl polévku a hurá na kutě, byl jsem z toho výletu tak unavený, že mě mamka musela v půl páté budit, abych neprospal Ježíška. A to bylo překvapení, když jesm celý rozespalý viděl v pokoji ozdobený a rozsvícený stromeček - jásal jsem a obdivoval tu nádheru. Po chutné večeři jsme se převlékli do slavnostního a najednou něco zacinkalo - honem za zvukem, přede mnou se objevilo tolik dárečků. Začal jsem rozbalovat-respektivě trhat: bygry, knížky, ale nejvíc mě zaujala dřevěnná železnice a mašinou, která bliká-houká-svítí. Byl jsem nadšen a hned jsme s taťkou začali stavět, úžasné ani spát se mi nechtělo. Naštěstí mi rodiče slíbili, že si budu moc hrát druhý den a já se nemohl dočkat:-o

 

ObrazekObrazek